Samozber levandule na Slovensku 2019

24.06.2019Podujatia
Samozber levandule alebo fotenie s krásne rozkvitnutou levanduľou ? Pripravte sa na samozber príde čoskoro !
Zdieľaj

Ponuky levanduľových fariem nájdete aj v mobilnej aplikácií Odfarmara.sk

Tento rok nám pribudli ďalšie farmy na Slovensku, ktoré sa začali venovať pestovaniu levandule a nielen to, ale aj výrobky z levandule ako napr. sirupy z levandule, tinktúry z levandule a iné levanduľové produkty. Je vidieť, že slovenskí prvovýrobcovia sú šikovní a doslova kúzlia produkty a výrobky z levandule. Slovenské levanduľové farmy pestujú dva druhy levandule, jeden je jedlý z ktorého sa vyrábajú produkty určené na konzum, ako napr. levanduľové sirupy, levanduľové koláče, levanduľové víno, levanduľové džemy, levanduľové omáčky a druhý je nejedlý, tieto levandule sa využívajú napr. ako vonné esencie a pod..

Samozber Levanduľa zo Záhoria – Rudava

Od roku 2014 sa pestuje levanduľa na Záhorí, v rekreačnej oblasti Rudava, niekoľko odrôd levandule lekárskej. K tejto krásnej záľube ich priviedla láska k prírode a k tejto voňavej rastlinke s veľkým potenciálom a možnosťami využitia. Dlhodobou, náročnou a poctivou prácou vytvorili výnimočné miesto, z ktorého putujú kvalitné domáce produkty až stôl zákazníkov. Vyrábajú ovocné džemy, omáčky a sirupy s levanduľou, levanduľové víno, likér, limonádu a prírodnú kozmetiku.

Levandulove polia Zahorie - Rudava

Levandulove polia Zahorie - Rudava samozber

Levandulove polia Zahorie - Rudava samozber

Levandulove polia Zahorie - Rudava samozber

Dni otvorených dverí a samozberu zatiaľ nie sú stanovené, keďže sa celá sezóna o niekoľko týždňov posunula, určite budú až v júli.

Samozber levandule - Violet Hill -"kopanyčárska levandula"

Je malá rodinná levanduľová farma. Pestujú dve odrody levandule. Jedlú a nejedlú. Počas sezóny kvitnutia usporadúvajú fotenia priamo v levanduľovom poli. Potom nasleduje samozber levandule. Tu majú možnosť nadšenci levandule prísť stráviť príjemný čas v krásnej kopaničiarskej prírode a vlastnoručne si nastrihať levanduľu na výrobu domáceho sirupu či levanduľu na výrobu vonných vrecúšok. Z jedlej odrody vyrábajú poctivý levanduľový sirup bez pridania éčok či konzervantov ktorý si môžete kúpiť priamo cez portál Odfarmara.sk

Lebandulove pole

Levandula samozber 2019

Samozber levandule na Slovensku 2019

Samozber levandule 2019

Bude sa zberať len jedlá odroda vhodná napríklad na sirupy. Nejedlá ešte stále nedozrela ( 24.6.2019 )

 

Viete o samozbere vo vašom okolí ? Dajte nám o ňom vedieť.