picnic icon
Chcem nakupovať
fruit icon
Chcem predávať

REGISTRÁCIA:

Registruj sa cez Facebook
Registruj sa cez Google
alebo registrácia cez email
Chcem Nakupovať

Registruj sa ako predávajúci

alebo registrácia cez email
Chcem konto

PRIHLÁSENIE

HLAVNÝ ČLÁNOK

Vaše 2 percentá nám pomáhajú pokračovať ďalej v projekte

Za rok sme prešli dlhý kus cesty. Vidíme, že projekt Odfarmara.sk ma zmysel a význam. Denne sa zaregistrujú noví užívatelia z celého Slovenska, nové slovenské farmy a prvovýrobcovia.

Priatelia, opäť je tu čas kedy aj vy môžete prispieť na niečo zmysluplné, pre ľudí, deti, rodinu, pre lepšie zdravé potraviny, lokálne vypestované potraviny, ekológiu, pomôcť slovenským lokálnym výrobcom preraziť na trhu, a tak zabezpečiť, aby zdravé, chutné a lokálne vypestované potraviny neboli len výsadou bohatých, ale, aby si ich mohli dovoliť všetci ľudia, rodiny a deti na Slovensku. Preto by sme vás veľmi radi aj touto cestou chceli osloviť, že vaše 2 percenta využijeme plnohodnotne v prospech vás všetkých a budeme sa snažiť prostredníctvom aplikácie priblížiť lokálne vypestované ovocie, zeleninu a produkty prístupnejšie pre bežných ľudí. Taktiež pomôžme farmárom a lokálnym výrobcom sa uplatniť na lokálnom slovenskom trhu.

Za rok 2019 sme všetky poskytnuté finančné prostriedky investovali do projektu a bolo to naozaj vidieť. Za jeden rok sa zaregistrovalo do projektu Odfarmara.sk skoro 2000 nových užívateľov, ktorí vyhľadávajú lokálnych výrobcov, prostredníctvom aplikácie Odfarmara.sk za tento istý čas sa zaregistrovalo na portáli Odfarmara.sk viac ako 300 slovenských fariem a prvovýrobcov z celého Slovenska, ktorí ponúkajú svoje produkty cez aplikáciu a web portál. Toto všetko sme dokázali vďaka vám, začo vám veľmi pekne ďakujeme.

Ak sa rozhodnete podporiť nás aj tento rok, budeme veľmi radi. Nižšie uvádzame postup, ako venovať 2 % našej neziskovej organizácii.

Kontaktné údaje:

Rozvíjame regióny n.o.

Adresa: Veľká Dolina 27, 95115 Veľká Dolina

IČO: 51231727

Právna forma: Nezisková organizácia poskytujúca všeobecne prospešné služby

IBAN číslo účtu: SK2083300000002401354722 / kód banky: 8330 (Fio banka a.s)

 

Ako poukazat 2 % najdete aj na stránke 2percenta.sk

Pracovali ste ako dobrovoľník?

Ak ste pracovali aspoň 40 hodín ako dobrovoľník v roku 2019, máte možnosť venovať 3% z dane - požiadajte organizáciu, pre ktorú ste pracovali ako dobrovoľník o potvrdenie tejto práce.

Dôležité termíny:

  • do 31. marca 2020 - Podanie daňových priznaní zo strany daňovníkov (fyzické osoby), ktorí podávajú daňové priznanie + podanie daňových priznaní právnickými osobami - Vyhlásenie je už súčasťou daňového priznania

  • do 30. apríla 2020 - Zasielanie vyhlásení zo strany daňovníkov, za ktorých daňovú povinnosť vyrovná zamestnávateľ (zamestnanec okrem vyhlásenia zasiela aj Potvrdenie o zaplatení dane)

Popis krokov pre venovanie 2% z dane

Zamestnanci:

  1. Požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane.

  2. Vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2 % dane. Uveďte vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane.

  3. Najneskôr do 30. apríla 2020 pošlite/doručte formuláre daňovému úradu v mieste vášho bydliska.

    zdroj: dvepercenta.sk