Kozia Farma Most - Most pri Bratislave

28.04.2021Slovenské farmy
Máte chuť na pravé slovenské kozie mlieko od špičkového chovateľa ? Takáto kozia farma sa nachádza kúsok od Bratislavy v Moste pri Bratislave.
Zdieľaj

Z nášho hlavného mesta ste tam cez nový obchvat do 15 min. tak prečo si neodskočiť pre vychladé, čerstvo nadojené kozie mlieko plné vitamínov od lokálneho slovenského chovateľa a výrobcu.

Farma Most sa nachádza hneď na začiatku obce Most pri Bratislave, jasný veľký nápis FARMA MOST vás navedie priamo do areálu malej farmy. Priamo pred vstupom sa nachádza niekoľko parkovacích miest. Pri vchode nás privítal príjemný pán majiteľ a farmár, ktorý sa venuje chovu kôz už dlhé roky a je špecialistom na ich chov. Na otázku či je ešte nejaké kozie mlieko nám odpovedal. Možno ešte niečo bude. Potešíme sa, nie vždy sa stáva, že farma má poobede ešte nejaké produkty, väčšinou sa všetko vypredá. Počas našej návštevy bol v ponuke kozí tvaroh, kozie mlieko, domáce slepačie vajíčka. Kozie syry lokálna farma vyrába len niekoľko krát do týždňa a v obmedzenom množstve. Ako to už býva viac-menej pravidlo všetkých fariem v okolí Bratislavy, dopyt je veľký.

Kozičky na farme majú dostatok pohybu a sú krotké.

Kozia Farma Most

Kozia farma Most

Na farme pri Bratislave si môžete aj zajadiť na koníkoch.

Kozia farma Most - Kone

Kozia farma MOST pri Bratislave

Farma umožňuje aj bezobalové nakupovanie, kozie mlieko vám preleju do vašich fliaš. 

Kozia Farma Most má pravidelne v ponuke:

Farma ponúka aj jazdenie na koňoch pre deti, aj dospelých. Ak si naplánujete navštíviť koziu farmu Most môžete zvieratkám priniesť aj napr. staré suché pečivo, prezreté ovocie alebo zeleninu. Zvieratká na farme sa veľmi potešia. Kozia farma Most je ideálna na výlet s malými deťmi. Čoskoro výrobky z kozej farmy Most nájdete v mobilnej aplikácii Odfarmara.sk

Poznáte farmu vo vašom okolí ? Chcete ju mať medzi vašimi obľúbenými destináciami na oddych alebo na nákup ekologických slovenských lokálne vyrobených produktov? Pošlite nám ju a my ju pridáme do našej databázy.