Nový webový portál pre chovateľov a farmárov chovamedoma.sk

25.03.2018Rôzne
Vo februári 2018 bol spustený portál www.chovamedoma.sk, určený chovateľom, drobným farmárom a gazdom. Nájdete tam rady, tipy, odporúčania a odpovede na otázky v oblasti chovu hospodárskych zvierat.
Zdieľaj

Autormi tohto projektu sú obianske združenie OZ Chováme doma a CM media, spol. s r.o. “Chceme ponúknuť kvalitný obsah. Mám pocit, že chovateľstvu psov a mačiek sa venuje naozaj veľa webov, ale v problematike chovu hospodárskych zvierat je informácií stále málo. Tiež chceme ukázať, že chovateľstvo je aj pre moderných a zdravo uvažujúcich ľudí”, vysvetľuje Peter Kolembus, spoluautor projektu.


Webový portál www.chovamedoma.sk je najnovším projektom združenia. Obsahuje články o jednotlivých plemenách domácich zvierat, rady ohľadne ich chovu, rozhovory s farmármi, poradňu s odpoveďami na konkrétne otázky a prehľad tematických podujatí. Svoje si tam nájdu nielen skúsení chovatelia. Autori chcú motivovať aj začínajúcich chovateľov a farmárov. “Keď majú mladí vzťah k prírode a zvieratám a chcú niečo doma chovať, nech sa toho neboja. Najdôležitejšie je začať. Keď sú na to podmienky, začnite chovať napríklad aj dve sliepky,” povzbudzuje František Staňo z OZ Chováme doma.


OZ Chováme doma

Cieľom občianskeho združenia OZ Chováme doma je šíriť osvetu, propagovať a podporovať chov hospodárskych zvierat, tradičné poľnohospodárstvo, ľudové zvyky a tradície a pozitívny vzťah k prírode a životnému prostrediu. Členovia združenia majú s chovom zvierat a poľnohospodárstvom bohaté skúsenosti. Sú aktívnymi členmi chovateľských spolkov. Poskytujú rady a pomoc v otázkach chovu, chovateľstva a poľnohospodárstva. Píšu články, vystupujú v televízii. Práve preto sa rozhodli spojiť a venovať sa týmto aktivitám vo verejný prospech a dať tomu všetkému spoločný smer.