picnic icon
Chcem nakupovať
fruit icon
Chcem predávať

REGISTRÁCIA:

Registruj sa cez Facebook
Registruj sa cez Google
alebo registrácia cez email
Chcem Nakupovať

Registruj sa ako predávajúci

alebo registrácia cez email
Chcem konto

PRIHLÁSENIE

Ako na to

Návod pre farmárov: Pridanie novej ponuky

Ako správne zadať novú ponuku, tak aby ju videlo čo najviac zákazníkov z vašeho regiónu?

Milí farmári,
 

v tomto článku vám prinášame stručný popis, ako pridávať vaše ponuky na portál Odfarmara.sk

Nestačí sa len zaregistrovať na portáli, ale dôležité je osloviť priamo zákazníkov a stať sa pre celé slovensko viditeľný. Aby mohli zákazníci od vás nakupovať je nutné pridať vaše ponuky a výrobky priamo do systému Odfarmara.sk .

Pridajte vašu ponuku na portál Odfarmara.sk , ponúkajte a predávajte.

K tomuto článku pridávame popis a náhľady obrázkov , kde si môžete pozrieť ako správne vyplniť údaje a odoslať ponuku na portál Odfarmara.sk

 

Na to, aby ste mohli zadávať nové ponuky ako farmár, musíte byt zaregistrovaný ako farma. Ak ste sa už zaregistrovali v hornom menu uvidíte button Pridať Ponuku

 

Otvorí sa vám formulár na pridávanie novej ponuky, poďme si ukázať ako správne jednotlivé informácie o produkte vyplniť.


 

 1. Názov produktu - je stručný názov toho, čo predávate napr. domáce vajíčka, bio vajíčka, čerstvé vajíčka z domáceho chovu a pod … Majte na mysli, že vaša ponuka sa môže objaviť aj na popredných miestach vo vyhľadávačoch, takže môžete získať z externých zdrojov ( vyhľadávačov ) stovky ďalších zákazníkov ak váš popis bude dobre napísaný.
   

 2. Popis produktu - krátky a výstižný popis vašeho produktu, popíšte vaše výrobky a produkciu presne podľa skutočného stavu a kvality. Priblížte čo najviac identitu produktu zákazníkovi napr. ako bolo ovocie pestované, lokalita, či je ovocie alebo zelenina BIO atď …. atď.
   

 3. Kategória produktu - zvoľte primárnu kategóriu a potom podkategóriu produktu, alebo výrobku, ktorý chcete predávať, ak ste danné ovocie, zeleninu alebo iné výrobky nenašli v zozname kategórii, pridajte váš produkt do kategórie Ostatné. Dbajte na to, aby ste skutočne správne zaradili vaše produkty pod príslušnú kategóriu, nakoľko rôzne kategórie sledujú rôzny záujemcovia. Ak napr. chcete predávať zemiaky a priradíte ich do kategórie Mrkva, záujemcom o mrkvu prídu vaše zemiaky, čo nie je moc efektívne :) Nezabudnite na dôležitú vec, kategórie ktoré vyberiete by ste mali mať nastavené aj vo vašom profile farmy, čiže kategórie ( produkty ) ktoré vyrábate, alebo produkujete, nastavíte si ich tak, že v hornom menu kliknete na Profil a v spodnej časti www stránky nájdete sekciu Vyrábam, a nastavte si kategórie ( produkty ) ktoré budete vyrábať resp. predávať.
   

 4. Celkové množstvo - zadajte celkové množstvo, alebo váhu produktov ktoré chcete predať, ak napr. chcete predať 500 kg zemiakov uveďte 500 a v JEDNOTKE vyberte kilogramy
   

 5. Cena - uveďte sumu za ktorú predávate určitú časť vašej produkcie, výrobkov a pod ..  v jednotkách vyberte jednotky, ak napr. predávate 10 kg zemiakov za 5 EUR , vyplňte údaje nasledovne cena: 5 EUR a vyberte 10 jednotiek.

 6. Zadanie platnosti ponuky - zadajte platnosť ponuky, čiže od kedy sa má vaša ponuka zverejniť a samozrejme ukončenie, kedy sa má vaša ponuka prestať zobrazovať. Napr. si môžete nastaviť už teraz v marci ponuku na predaj čerešní, vyplňte všetky hore uvedené údaje, pridajte pekné fotografie a nastavte dátum napr. 22.6.2018 kedy približne pripravené k odberu, takto sa vaša ponuka presne 22.6.2018 začne distribuovať všetkým zákazníkom, ktorý sledujú kategóriu čerešne vo vašom regióne. Nebuďte potom prekvapený, keď vám začnú chodiť 22.6.2018 objednávky na vaše čerešne :)
   

 7. Fotografie - myslím, že každému je jasné, že obal výrobku predáva, preto si netreba pripomínať, že vašim obalom sú práve vaše fotografie produktov, čím krajšie a nápaditejšie tým lepšie, dbajte na to, aby fotky boli kvalitné, farebné a odzrkadlovali skutočný stav produktu. Nedoporučujeme používať ilustračné fotografie a už vonkoncom kopírované z iného webu, alebo ponuky.

   

Ak máte všetky údaje vyplnené kliknite na button Odoslať a vaša ponuka sa odošle na schválenie administrátorovi. Hneď ako je vaša ponuka je schválená, začne sa odosielať stovkám záujemcom.

Nezabudnite si pozrieť aj naše ďalšie články, ako sa zaregistrovať ako farmár, ako sa zaregistrovať ako zákazník.